Football Betting Strategy

Football Strategjia bast – Mbani Çfarë ju fitoni me Sports.expresscasino.co.uk

A jeni një 'fanatik sportive "hard core i cili është gjithmonë të kërkuar për të vënë rastit 'Bast', por disi gjeti veten në mëdyshje me të gjitha bisedimet rreth shanset, përhapet pikë, Bookies dhe sportsbooks mënyrë duke qëndruar mbi kokën tuaj?

Nëse po, pastaj relaksoheni. Ne kemi vetëm atë që e merr për të ju jap ekspert strategjitë e basteve dhe për të marrë të veprimit-gati në asnjë kohë në të gjitha.

Win Real cash Money

mirë, Unë jam guessing ju tashmë e dini kohën e tij të Kupës së Botës dhe kanë gjetur rrugën tuaj për një qoshe të bukur pak për të parë ndeshjen. Kështu që, ulu mrapa, kap një pije dhe të lexoni në.

Për të thyer gjëra poshtë dhe për të kuptuar strategjitë më mirë, le të shohim disa nga përdorur shpesh bast Kushtet, të tilla si 'linjat e para', 'Handicap' dhe 'përhapet pikë'.

Real Money Casino

A linja të holla Eshte nje bast Linja që përshkruan shumën e parave një lojtar duhet të bast mbi, në mënyrë që të fitojë një sasi të themi $100. Për të fituar një bast linjë parave, ekipi që është bast për thjesht ka për të fituar ndeshjen. Payoffs janë ndërtuar rreth shanset e vërtetë në vend se mosmarrëveshje zakonshme fikse. megjithatë, shuma që bën lojtar mund të ndryshojnë nga loja në lojë, bazuar mbi kuotat e ngritura.

Best Online Tips

Le të shikojmë një shembull për të kuptuar gjëra të mira. Konsideroni një lojë hipotetike futbolli ku dy ekipet – preferuarat e mia personale duke Cowboys dhe Packers, janë duke luajtur kundër njëri-tjetrit në kampionatin NFL.

 

Ja se çfarë shanset duken si në këtë moment:

Cowboys: +140

Packers: – 130

Football bast Strategjia Blog Will vazhdon pas tabelën Bonus poshtë

Sportsbook shpërblim rishikim vizitë
1 Titanbet Casino - Get £ 25 Free Bets rishikim vizitë
2 Coral Casino - Get £ 30 Free Bets rishikim vizitë
3 BetVictor - Get £ 25 Bet Lirë rishikim vizitë
4 bonus Betfair: 100 % të lirë bast deri në 30 EUR rishikim vizitë
5 Betfred Kazino - Get £ 30 Free Bets rishikim vizitë
6 bonus Ladbrokes: 100 % të lirë bast deri në £ 30 rishikim vizitë
7 bonus Boylesports: 100 % të lirë bast deri në 20 GBP rishikim vizitë
8 BetVictor - Get £ 25 Bet Lirë rishikim vizitë
9 Paddy Power Casino - Get £ 20 Bet Lirë rishikim vizitë
10 bonus Boylesports: 100 % të lirë bast deri në 20 GBP rishikim vizitë
11 SkyBet - Get £ 20 Bonus rishikim vizitë
12 Paddy Power Casino - Get £ 20 Bet Lirë rishikim vizitë
13 Titanbet Casino - Get £ 25 Free Bets rishikim vizitë
14 bonus Boylesports: 100 % të lirë bast deri në 20 GBP rishikim vizitë
15 bonus Bet365: 100 % bonus deri në 100 € rishikim vizitë
16 Betfred Kazino - Get £ 30 Free Bets rishikim vizitë
17 Titanbet Casino - Get £ 25 Free Bets rishikim vizitë
18 Sky bonus Bet: 100 % të lirë bast deri në 10 GBP rishikim vizitë
19 bonus William Hill: 100 % të lirë bast deri në £ 25 rishikim vizitë
20 Betfred Kazino - Get £ 30 Free Bets rishikim vizitë
21 BetVictor - Get £ 25 Bet Lirë rishikim vizitë
22 bonus Betfair: 100 % të lirë bast deri në 30 € rishikim vizitë
23 Coral Casino - Get £ 30 Free Bets rishikim vizitë
24 Paddy Power Casino - Get £ 20 Bet Lirë rishikim vizitë
25 Coral Casino - Get € / £ 30 Free Bets rishikim vizitë
26 bonus Bet365: 100 % bonus deri në 100 EUR rishikim vizitë
27 Stan James Casino - £ 20 Pa pagesë live Sport Bet rishikim vizitë
28 888bonus sportive: 100% Të lirë bast deri në 10 GBP rishikim vizitë
29 888bonus sportive: 100% Të lirë bast deri në £ 10 rishikim vizitë
30 Stan James Casino - £ 20 Pa pagesë live Sport Bet rishikim vizitë
31 bonus Ladbrokes: 100 % të lirë bast deri në £ 30 rishikim vizitë
32 bonus Betfair: 100 % të lirë bast deri në 30 € rishikim vizitë
33 SkyBet - Get £ 20 Bonus rishikim vizitë
34 bonus Ladbrokes: 100 % të lirë bast deri në £ 30 rishikim vizitë
35 888bonus sportive: 100% Të lirë bast deri në 10 GBP rishikim vizitë
36 Stan James Casino - £ 20 Pa pagesë live Sport Bet rishikim vizitë
37 bonus Bet365: 100 % bonus deri në 100 EUR rishikim vizitë

Kështu që, në këtë rast shumë; Packers janë duke preferuarat – siç tregohet me simbolin minus prefixing ata janë të çuditshme e 130, ndërsa Cowboys konsiderohen underdogs – siç tregohet me simbolin plus prefixing ata janë të çuditshme e 140.

 

Pra, në një vështrim më të afërt, kjo do të thotë se lojtarët të cilët zgjedhin të bast në të preferuarat, në këtë rast, Packers, do të duhet të rrezikojë $130 dollarë për të fituar një sasi të sigurt të $100. Ne anen tjeter, lojtarët që zgjedhin për të bast në humbës apo në këtë rast Cowboys do të ketë rrezik $100 për të fituar një sasi të sigurt të $140.

 

Vini re se, edhe pse shumica e linjave të parave strategjitë e basteve transportohen në njësi $100, lojtari është i lirë për të zhvilluar një sasi më të vogël se ajo. Paratë Linja vazhdon të punojë përgjatë linjave të njëjta si u diskutua më sipër.

 

Termi e metëfootballbetting Eshte nje strategji se përpjekjet për të krijuar një platformë të ekuilibruar dhe i rrafshoi luajtur midis dy ekipeve të kundërta kalibrave '. In this method, një rregullim është bërë për shanset në favor të underdogs tilla që preferuarat e plotë në ndeshje keni për të shënuar një numër shtesë të qëllimeve për të edhe jashtë me rivalët e tyre. Kjo ndihmon urë në hendekun dhe madje edhe nga shanset e të pasurit një fitues të vërtetë.

Best Mobile Casino

Termi përhapet pikë i referohet një handikap që është vendosur në ekip të lartë në drejtim të pikave të shënuar mbi dhe mbi numrin e fiksuar. Le të konsiderojmë të njëjtin shembull, ku Cowboys janë këlyshët nën dhe Packers mbeten favoritë.

Mobile Casino No Deposit Bonus

Nëse Packers shihen si favoritë nga 10 pikë mbi Cowboys, përhapja pikë është vendosur si 10. Kështu që, tani lojtarët bast në ekipin Packers do të fitojë bast nëse Packers fitojnë nga 11 pikë ose më lart, mbi rezultatin e Cowboys. Ata bast për Cowboys thjesht të fitojë bastin, nëse ekipi i tyre ose fiton lojë ose humbet nga 9 pikë ose më pak.

Rezultati mund të përfundojë në një kravatë nëse Packers fitojë duke shënuar saktësisht 10 pike. Në këtë rast, shanset janë rrumbullakuar jashtë dhe paratë e përbashkët.

 

18 Plus Only

Gamble Aware

Football Strategjia bast Blog për Sports.expresscasino.co.uk. Mbani Çfarë ju fitoni!