Football Betting Strategy

Стратегија Фудбал Залози – Чувајте Што ќе победи со Sports.expresscasino.co.uk

Дали сте хард основни 'спортски фанатик ", кој е секогаш сакаше да се одржи на повремени "Облог", но некако се најде себе си спремна со сите разговори во врска со шансите, точка се шири, букмејкери и sportsbooks ќе начин над главата?

Ако одговорот е да, а потоа се релаксира. Имаме само она што е потребно за да ви даде експерт стратегии за обложување и ќе го добиете акција-подготвени во никој време на сите.

Win Real cash Money

Па, Јас сум Сомневајќи се веќе знаете своето време на Светското првенство и се најде на вашиот пат до убаво малку ќош, за да се види на натпреварот. така, седат назад, зграби пијалок и чита на.

Да се ​​скрши нешта долу и да се разбереме стратегии подобро, ајде да погледнеме некои од најчесто се користи обложување услови, како што се "пари линии", "Хендикеп" и "се шири точка".

Real Money Casino

А пари линија е обложување линија која дава преглед на сума на пари, играчот мора да се обложи на, со цел да се победи износ од да речеме $100. За да победи залог пари линија, тимот кој е обложи едноставно мора да победат во играта. Исплатите се изградени околу вистинската шансите наместо вообичаените фиксна коефициенти. Сепак, од износот што го прави играчот може да се разликуваат од игра да игра, врз основа на шансите покрена.

Best Online Tips

Ајде да погледнеме еден пример за да се разбере работите на подобро. Да разгледаме еден хипотетички фудбалски натпревар каде два тима – моите лични омилени се Каубојци и Packers, се играат едни против други во шампионатот мак.

 

Еве што шансите да изгледа како во моментот:

каубои: +140

packers: – 130

Фудбал обложувалница стратегија блог ќе се продолжува и по Бонус табелата подолу

Спорт Бонус преглед Посетете
1 Titanbet Казино - Добијат £ 25 Слободен Влоговите преглед Посетете
2 Coral Казино - Добијат £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
3 BetVictor - Добијат £ 25 бесплатен залог преглед Посетете
4 Betfair бонус: 100 % бесплатен залог до 30 евра преглед Посетете
5 Betfred Казино - Добијат £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
6 бонус Ladbrokes: 100 % бесплатен залог до £ 30 преглед Посетете
7 Boylesports бонус: 100 % бесплатен залог до 20 ГБП преглед Посетете
8 BetVictor - Добијат £ 25 бесплатен залог преглед Посетете
9 Paddy Power Казино - Добијат £ 20 бесплатен залог преглед Посетете
10 Boylesports бонус: 100 % бесплатен залог до 20 ГБП преглед Посетете
11 Skybet - Добијат £ 20 бонус преглед Посетете
12 Paddy Power Казино - Добијат £ 20 бесплатен залог преглед Посетете
13 Titanbet Казино - Добијат £ 25 Слободен Влоговите преглед Посетете
14 Boylesports бонус: 100 % бесплатен залог до 20 ГБП преглед Посетете
15 Bet365 бонус: 100 % бонус до 100 € преглед Посетете
16 Betfred Казино - Добијат £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
17 Titanbet Казино - Добијат £ 25 Слободен Влоговите преглед Посетете
18 Скај Бет бонус: 100 % бесплатен залог до 10 ГБП преглед Посетете
19 Вилијам Хил бонус: 100 % бесплатен залог до £ 25 преглед Посетете
20 Betfred Казино - Добијат £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
21 BetVictor - Добијат £ 25 бесплатен залог преглед Посетете
22 Betfair бонус: 100 % бесплатен залог до € 30 преглед Посетете
23 Coral Казино - Добијат £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
24 Paddy Power Казино - Добијат £ 20 бесплатен залог преглед Посетете
25 Coral Казино - Земете € / £ 30 Слободен Влоговите преглед Посетете
26 Bet365 бонус: 100 % бонус до 100 евра преглед Посетете
27 Стен Џејмс Казино - £ 20 Бесплатни Спорт Бет преглед Посетете
28 888спортски бонус: 100% Бесплатен залог до 10 ГБП преглед Посетете
29 888спортски бонус: 100% Бесплатен залог до £ 10 преглед Посетете
30 Стен Џејмс Казино - £ 20 Бесплатни Спорт Бет преглед Посетете
31 бонус Ladbrokes: 100 % бесплатен залог до £ 30 преглед Посетете
32 Betfair бонус: 100 % бесплатен залог до € 30 преглед Посетете
33 Skybet - Добијат £ 20 бонус преглед Посетете
34 бонус Ladbrokes: 100 % бесплатен залог до £ 30 преглед Посетете
35 888спортски бонус: 100% Бесплатен залог до 10 ГБП преглед Посетете
36 Стен Џејмс Казино - £ 20 Бесплатни Спорт Бет преглед Посетете
37 Bet365 бонус: 100 % бонус до 100 евра преглед Посетете

така, во овој пример; на Packers се работи омилени – како што е наведено од страна на симболот на минус префиксот тие се чудни на 130, додека Каубојс се смета за аутсајдер – како што е наведено од страна на симболот на плус префиксот тие се чудни на 140.

 

Така, на еден одблизу, тоа значи дека играчите кои ќе изберат да обложуваат на фаворитите, во овој случај, на Packers, ќе треба да се ризикува $130 долари за да добие сигурни дека износот на $100. Од друга страна, играчите кои ќе изберат да се обложи на прогонување или во овој случај Каубојс ќе има ризик $100 да добие сигурни износот на $140.

 

Забележи го тоа, иако најмногу пари линии стратегии за обложување се пренесени во единиците на $100, играчот е слободен да се води во износ помал од тоа. Линијата на пари продолжува да работи во иста насока како што беше дискутирано погоре.

 

Терминот хендикеп во footballbetting е стратегија која се обидува да се создаде избалансиран и се израмнија игра платформа помеѓу две екипи на спротивставени калибар ". In this method, е направена исправка на шансите во корист на underdogs, така што со непријатната фаворити во овој натпревар мора да се освојат дополнителни број на цели за да се изедначат со нивните ривали. Ова помага да се премости празнината, па дури и надвор од шансите за вистински победник.

Best Mobile Casino

Терминот точка се шири се однесува на хендикеп, кој се наоѓа на супериорен тим во однос на поени за да се вреднува, а над фиксен број. Ајде да се разгледа истиот пример каде Каубојс се под кучиња и Packers остане фаворитите.

Mobile Casino No Deposit Bonus

Ако packers се сметаат за фаворити од 10 поени во однос на каубои, ширењето на точка е поставен како 10. така, сега играчи обложување на Packers тим ќе победи на обложувам ако Packers победи со 11 поени или погоре, во резултат на Каубојс. Оние кои се обложуваат на Каубојс едноставно победи на залог или ако нивниот тим победи на играта или загуби со 9 поени или помалку.

Резултатот исто така, може да заврши во тај ако Packers победи постигнувајќи точно 10 поени. Во овој случај, шансите се evened надвор, а парите заеднички.

 

18 Plus Only

Gamble Aware

Фудбал обложувалница стратегија Блог за Sports.expresscasino.co.uk. Чувајте Што ќе победи!